Komputerowe

Czy Geralt ma... serce z kamienia?

recenzja dodatku do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon – Serca z Kamienia”
„Wiedźmin 3: Dziki Gon” okazał się sukcesem na skalę światową. Mnóstwo branżowych nagród, miliony sprzedanych kopii. Historia Geralta z Rivii pochłonęła nie tylko fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego, ale i sympatyków gier. Studio CD Project Red postanowiło pójść za ciosem i dać wszystkim więcej wiedźmińskich przygód i dodatkowych emocji. Na rynku pojawił się niedawno pierwszy duży dodatek pod tytułem „Serca z Kamienia”. Czy fabuła w nim zawarta jest równie dobra, jak ta z podstawki?

Obrazek

Płatne dodatki do gier (zwane w skrócie DLC) zazwyczaj nie są zbyt ciekawe. Nowe bronie, potworki, zbroje i inne duperele, które nie wnoszą nic nowego do rozgrywki. W przypadku DLC do trzeciej części „Wieśka” jest zupełnie inaczej. Historia „Serc z Kamienia” to istny majstersztyk, w którym postarano się zawrzeć najlepsze cechy cyklu. Opowieść przedstawiona przez twórców to połączenie horroru, dramatu, komedii, akcji i romansu. Czyli wszystkiego, co fani Geralta uwielbiają. Istotną kwestią jest również to, że ani przez moment gracz nie poczuje się znużony wydarzeniami dziejącymi się na ekranie telewizora czy komputera. Akcja jest ciekawa, różne wątki świetnie się ze sobą łączą, a całości smaczku dodaje niezwykle interesująca intryga.

No dobrze. Ale czy DLC cokolwiek zmieniło w kwestii rozgrywki? Owszem. Widać, że popracowano nad zmniejszeniem ilości bugów, przerywniki filmowe są bardziej dopracowane, a gra wydaje się chodzić płynniej. Odniosłem też wrażenie, że teraz nieco lepiej steruje się samym Geraltem, co ma wpływ chociażby na sposób jego walki. Fani eksplorowania świata także powinni być zadowoleni, bowiem „Serca z Kamienia” zawierają nowe lokacje. Tereny wokół Velen są znacznie większe i można znaleźć sporo dodatkowych przedmiotów i skarbów. Jeśli więc zależy Wam na głównej osi fabuły, będziecie wniebowzięci. Ale także ci, którzy kochają zwiedzać świat na Płotce, wykonywać poboczne zadania lub po prostu wędrować w poszukiwaniu zleceń na potwory, będą mieli tutaj co robić.

Obrazek

Celowo szczątkowo opisuję fabułę, gdyż nie chcę zdradzać zbyt wiele. Cała historia została przygotowana naprawdę świetnie i chyba po raz pierwszy nie mam żalu o to, że zapłaciłem za dodatek. Jest on bowiem w pełni rozbudowany, doskonale dopracowany i daje kilkanaście dodatkowych godzin zabawy. Na pewno jednak zadajecie sobie pytanie: czy „Serca z Kamienia” mają jakieś błędy? Niestety tak.

Na szczęście nie są one poważne. Głównym zastrzeżeniem jest czas wczytywania w grze. Już w podstawowej wersji był to problem, który skutecznie denerwował graczy. Przez to, że Velen zostało rozbudowane o nowe tereny, niestety wydłużył się także loading przy powrocie do zabawy. A chyba nic tak skutecznie nie zniechęca do ginięcia w „Wiedźminie”... To zdecydowanie najpoważniejsza wada. Z nieco mniejszych można by wymienić fakt, że niekiedy historia zbytnio prowadzi nas za rękę, ale jest tak dobrze napisana, że to raczej tylko drobniutki minusik, a nie istotny błąd.

Obrazek

Każdy fan przygód Rzeźnika z Blaviken powinien zapoznać się z dodatkiem „Serca z Kamienia”. Jest to ciekawa historia, która pozwoli nam jeszcze dłużej cieszyć się opowieścią o Geralcie. CD Projekt Red należą się brawa, bo po raz kolejny pokazali, że nie robią czegoś tylko w celu wyrwania dodatkowych zaskórniaków z kieszeni fanów. Pozostaje tylko czekać na drugie DLC – „Krew i Wino”, które ukaże się najprawdopodobniej w drugiej połowie 2016 roku.

A więc chwytajcie srebrny miecz na potwory i sprawdźcie kto w nowym epizodzie ma... serce z kamienia!


Grafiki pochodzą ze strony CDP.pl

KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 maja 2019, 10:57 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka