Komputerowe

Weekendowy chill

czyli w co pograć dla ochłody
Upały nękają jeszcze dużą część Polski (a także reszty świata!), a że nie każdy ma klimatyzację, trzeba szukać innych sposobów na ochłodę... Jeśli weekend zamierzacie spędzić przed komputerem, sprawdźcie nasze propozycje gier na lato. Czekamy też na Wasze pomysły w komentarzach!

Obrazek"Cryostasis: Arktyczny Sen"Gra typu survival horror. Młody meteorolog zostaje zmuszony do ukrycia się przed burzą śnieżną i na swoją kryjówkę wybiera wrak lodołamacza „Północny Wiatr”. Szybko okazuje się, że zamrożony statek nie jest całkowicie opuszczony...


"Endless Legend"Turowa strategia 4X osadzona w fantastycznym świecie planety Aurigi. Celem gracza jest zostanie najpotężniejszym na mapie poprzez zdobywanie złota, wiedzy lub eksterminację przeciwników. Niech nie zmyli was obecność słońca i pustyń – każda kolejna zima na Auridze jest gorsza od poprzedniej i niesie za sobą konieczność umiejętnego gospodarowania zasobami i wojskiem!


"Fahrenheit: Indigo Prophecy"Przygodówka, lecz dosyć nietypowa. To thriller paranormalny, zrealizowany w konwencji filmu interaktywnego, z elementami akcji i zręcznościowymi. Wcielamy się tutaj zarówno w rolę mordercy, jak i ścigającej go policjantki, przemierzając zaśnieżone ulice Nowego Yorku podczas zimy stulecia.


"Icebreaker"

Sympatyczna darmowa gierka, w której celem gracza jest uwolnienie zamrożonych wikingów i umieszczenie ich na okręcie. Przy odrobinie logicznego myślenia stanowi miłą rozrywkę na przerwę w pracy itp. W grę można zagrać tu: http://www.nitrome.com/games/icebreaker/


"Icewind Dale"Nieco starsza pozycja, przyjazna dla osób nieposiadających nowoczesnego komputera. Tworzymy drużynę sześciu śmiałków mających za zadanie zmierzyć się z antycznym złem zagrażającym światu. Akcja rozgrywa się w Dolinie Lodowego Wichru – co chyba mówi samo za siebie.

"Last Inua"To gra przygodowo-platformowa, opowiadająca historię ojca i syna, którzy walczą z mitycznym demonem na skutej lodem Północy. Do walki wykorzystują magiczne zdolności małego Hiko oraz nadludzką siłę Ataataqa. Gra odznacza się przyjemną dla oka oprawą graficzną oraz ciekawą fabułą dotyczącą mitologii dalekiej północy.


"Lost Planet: Extreme Condition"Małe co nieco dla fanów strzelanek. Gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Kierujemy bohaterem, którego od pewnej śmierci ocaliła grupa Śnieżnych Piratów. Niezwykła planeta, na której toczy się akcja jest wyjęta żywcem z ziemskiej epoki lodowcowej.


"Mystery Stories: Mountains of Madness"Tym razem gra z rodzaju HOPA (Hidden Objects Puzzle Adventure) oparta na motywach powieści H.P. Lovecrafta „W górach szaleństwa”. Akcja osadzona została na Antarktydzie. Główni bohaterowie wyruszają do osamotnionej bazy naukowej, by dowiedzieć się, dlaczego stacjonująca tam ekipa przestała kontaktować się ze światem. Dużo elementów logicznych, wymagających spostrzegawczości i myślenia, a wszystko to okraszone pięknymi grafikami i klimatyczną muzyką.


"Skyrim"Sandboxowe cRPG będące piątą częścią sagi „The Elder Scrolls”. Wcielamy się w Smocze Dziecię – wybrańca obdarzonego umiejętnością posługiwania się językiem smoków. Akcja toczy się w mroźnej prowincji Skyrim przypominającej wizualnie krajobrazy Skandynawii – żadnej lawy, żadnych pustyń, tylko tundra i śnieg moi drodzy!


"Syberia" 1 i 2To dwie części klasycznej gry przygodowej z rodzaju point&click. Śliczna gra, z fantastyczną muzyką, opowiadająca historię prawniczki Kate Walker, wyruszającej (niespodziewanie i przypadkowo) na mroźną Syberię – tajemniczą wyspę, na której wciąż żyją mamuty! W pierwszej części chłodnego, zimowego klimatu nie ma tak dużo, natomiast w drugiej czeka Was przedzieranie się przez zaspy śniegu!


"World of Warcraft"Popularna gra MMO, w której wcielamy się w przedstawiciela jednej z dwóch stron konfliktu – Hordy lub Przymierza. Akcja rozgrywa się głównie na planecie Azeroth, z której powinien Was zainteresować północny kontynent noszący nazwę Northrend. Został wprowadzony w dodatku "Wrath of the Lich King" i zajmie Was na długie godziny, pozwalając odkrywać mroźne fiordy i lodowe pustkowia. Zaś jeśli w aktualnym dodatku ("Warlords of Draenor") zdecydujecie się na grę po stronie Hordy, Wasz garnizon zostanie ulokowany w surowym Frostfire Ridge, gdzie lawa walczy o miejsce ze śniegiem.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
adrturz 15 sie 2015, 15:45
Plus - "Darksiders II" i archipelag Skellige w "Dzikim Gonie" ;)
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 maja 2019, 06:20 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka