Komputerowe

Gracz niedzielny #1: "Titan Quest"

Bycie niedzielnym graczem to żaden wstyd. Mimo komputeryzacji społeczeństwa nie każdy ma czas, by spędzać długie godziny przy komputerze, zdobywając najlepsze osiągnięcia i najwyższe poziomy. Brak kasy na premierowe gry to coś wręcz normalnego, jako że nie żyjemy w Utopii. A więc, to czego Ci potrzeba to niedroga gra, która zapewni zabawę w deszczowy weekend... Zapraszam do lektury!

Obrazek

"Titan Quest"

Cena: około 39,99 (czasem można znaleźć promocyjnie wraz z dodatkiem za podobną cenę)
Producent: Iron Lore
Rocznik: 2006

Na początek wspomnę, że gra, którą Wam przedstawię zebrała całkiem sporo złych opinii. Między innymi za to, że jest nudna czy nie wykorzystuje swego potencjału. Hack&slash to jednak hack&slash i trudno w tej kwestii wymyślić coś nowatorskiego. Gry tego typu kuszą nas dużym światem, ogromnym wyborem uzbrojenia, ciekawymi przeciwnikami i możliwością zabawy z przyjaciółmi. "Titan Questowi" niczego nie brakuje. Ciężko, by konkurował z klasyką jaką jest "Diablo 2" (3 jeszcze za czasów "TQ" nie było), a więc staje w szranki z piekielnie nudnym "Lokim" i topornym "Legend". I bije je na głowę, ale czas na konkrety.

Jeśli jesteś:
  • miłośnikiem h'n's,
  • nieznającym h'n's, a chcącym go spróbować,
  • graczem niechcącym wikłać się w skomplikowaną fabułę, która przykuje do komputera na długie godziny,
  • graczem chcącym pograć z przyjaciółmi lub przez Internet,
  • miłośnikiem mitologii i historii sztuki :)
TA GRA JEST DLA CIEBIE.

Fabuła w "Titan Quest" jest, można powiedzieć, sprawą drugorzędną. Główny wątek prowadzi nas przez starożytne ziemie Grecji, Egiptu oraz Azji, opanowane przez hordy potworów. Zasypując bestie gradem czarów i poszukując skarbów zapominamy po co tak naprawdę idziemy, a podążamy tropem trzech potężnych duchów, Telkinów – które wykradają starożytne artefakty i pragną uwolnić niszczycielskiego tytana uwięzionego przez bogów – Tyfona.
Każda z krain oferuje nam klimatyczne lokacje pełne przeciwników, skarbów oraz mniejszych bossów. Na koniec czeka nas starcie z jednym z trzech Telkinów. Poziom trudności walk jest dość niski i nawet początkujący gracz powinien sobie poradzić. Dopiero po przejściu całej gry dostajemy możliwość zagrania na poziomie epickim i legendarnym, lecz także tam poziom trudności nie jest adekwatny do nazwy. Podsumowując, zabawa jest dobra dla starszych graczy w ramach relaksu, a nie sprawi problemów początkującym.

Grafika jest po prostu ładna. Bardziej realistyczna niż w innych tytułach wydanych w tym czasie, a i nie wyglądająca głupio na tle nowszych produkcji. Miłośnicy sztuki mogą wyłapać wiele smaczków umieszczonych w świecie – w końcu poruszamy się po prawdziwej Ziemi! I tak w Delfach widzimy posąg Woźnicy z Delf, a w Knossos poruszamy się między dobrze znanymi czerwonymi kolumnadami.
Oprócz tego każda z krain jest opatrzona dobrze dobraną muzyką, zawierającą motywy odpowiednio greckie, egipskie oraz azjatyckie.

Obrazek

To, co najbardziej cieszy w hack&slash to rozwój postaci i ubieranie jej w coraz to lepsze pancerze. "Titan Quest", (podobnie jak inne gry z tego gatunku) oferuje kilka poziomów rzadkości przedmiotów, które wydzieramy z kufrów lub martwych ciał potworów. Każdy znajdzie coś dla siebie: szaty, pancerze, kostury, łuki, miecze, topory czy broń obuchową.
Z obfitością skarbów w parze idzie bogactwo umiejętności. Na odpowiednich poziomach mamy możliwość wyboru jednego z mistrzostw. Możemy posiadać jedno lub dwa mistrzostwa z 8 dostępnych, co razem daje nam aż 28 możliwych klas postaci! Znajdziemy tam zarówno zestawy zdolności bojowych (np. Wojna), magicznych (np. Ziemia) jak i przydatnych łotrzykom i łowcom (Łotrostwo oraz Łowy).

Podsumowując, w "Titan Quest" można grać bez końca. A to nie wszystko, bo mamy jeszcze dodatek wprowadzający możliwość posiadania artefaktu wzmacniającego umiejętności oraz oczywiście pozwalający zwiedzić nową krainę – Hades. Jeśli szukasz dobrej zabawy w niskiej cenie, pędź do sklepu i po powrocie zanurz się po uszy w mitach i magii.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 00:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka