Karciane

Czy potrafisz zostać tajniakiem? - recenzja gry "Tajniacy bez cenzury".

++

Rozrywkowa gra słowna, gdzie musisz wykazać się niezłym sprytem i zdolnością przekazywania wskazówek dla swojej drużyny. Czy jesteś dobrym szefem? Czy potrafisz być prawdziwym tajniakiem? Przed Wami recenzja gry „Tajniacy bez cenzury”.

Na samym początku warto przyjrzeć się opakowaniu. W środku znajdziemy staranie opisaną instrukcję gry, która napisana jest prostym i zrozumiałym językiem. W zawartość pudełka wchodzą karty z hasłami kryptonimów oraz niezbędne do gry karty z rozmieszczeniem haseł dla obu drużyn. Karty wykonane są solidnie, czcionka z hasłami jest czytelna, a obrazki przyjemne dla oka. Dużo bardziej dopracowane są sylwetki obserwatorów, oraz przedstawiona ich krótka historia w instrukcji, czego brakuje w podstawowej wersji gry.

„Tajniacy bez cenzury” są jedną z wariacji gry „Tajniacy” skierowaną w stronę pełnoletnich odbiorców. Hasła nie są wulgarne, jednak zahaczają o sferę życia bardziej dorosłego. Zasady gry nie zmieniają się. Do rozgrywki potrzebne są minimum cztery osoby. Dwie osoby są szefami drużyn, dzielących się na czerwoną i niebieską. Pozostałe osoby dzielą się na owe drużyny, tak by było ich możliwie po równo, i by mieli równe szanse. Szefowie rzucają hasło łączące poszczególne kryptonimy, które są rozłożone na stole, a także liczbę kart do których hasło się odnosi. Drużyna musi wskazać te karty, które kojarzą im się z hasłem. Jeśli trafimy na zabójcę przegrywamy całą grę, jeśli na wrogiego agenta, to kończymy turę. Pierwsza drużyna z kompletem szpiegów wygrywa starcie.

++

Gra jest prosta, szybka, łatwa i przyjemna - szczególnie polecana na imprezy bądź domówki w przyjacielskim gronie. Jako, iż jest to forma gry 18+ tak jak wyżej wspomniano, hasła są bez wulgaryzmów, ale pojawia się czasami dwuznaczność słów. Trochę więcej pikanterii, erotyczności, ale także humoru i zabawy. Są takie hasła jak dopalacze czy nazwy trunków alkoholowych, jest to fajna opcja na przełamanie lodów wśród znajomych, i rozluźnienie atmosfery. Dużą zaletą jest czas rozgrywki szacowany na około 10-15 minut, przez co gra staje się dynamiczna i nie robi się nudna.

++

Dobrą opcją jest połączenie podstawowej gry z „Bez cenzury”, wtedy wieloznaczność haseł jest jeszcze większa, a zabawa jeszcze bardziej przednia.

Słowem podsumowania gra jest naprawdę z przysłowiowym „jajem”. Można przy niej się rozluźnić i poznać nieco myślenie i spostrzeganie naszych znajomych, jeśli chodzi o dobór haseł w grze. Z całą pewnością można ją polecić na spotkania, imprezy, domówki. Zmusza troszkę do pomyślenia a przez swoją prostotę w grywalności zachęca do sięgnięcia po nią na półkę.


Zalety:
- szybki czas rozgrywki
- solidne wykonanie kart
- łatwe zasady gry
- przejrzysta instrukcja
- różnorodność haseł na kartach
- możliwość połączenia gry z podstawową wersją

Wady:
- minimum 4 osoby do gry
- zbyt prosta mechaniką gry może szybko sie znudzić

Obrazek
Więcej na temat gry możecie dowiedzieć się ze strony Wydawnictwa REBEL:


https://www.rebel.pl/product.php/1,1523 ... nzury.html
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
  • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 maja 2019, 06:19 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka